KURZY VYPRÁVĚNÍ

Interaktivní vyprávění, je speciální vedení příběhu, kdy posluchači nemají pasivní roli, ale aktivně příběh ovlivňují. Díky této technice příběh přináší posluchačům:

 • Silnější prožitek a emoce
 • Osobní vazbu - příběh je i jejich dílem
 • Navázání reálné sociální vazby - posluchači v příběhu tvoří spolupracující sociální skupinu, vzájemně se poznávají a sdílí společný silný zážitek
 • Řešení konfliktů - posluchači řeší vzájemné či na skupinu cílené příběhové konflikty (často v příběhovém stresu) 
 • Přebírají zodpovědnost za výsledek příběhu - získávají zkušenost, že každý čin (i nečinnost) vede k nějakému výsledku
 • Musejí zvažovat své možnosti i síly a tomu přizpůsobit strategii, či si přiznat porážku a snášet ji.
Interaktivní vyprávění dle systému RPG je vhodné pro skupiny přátel či rodiny. Díky příběhu je každá hra (vyprávění) jedinečné a skutečně se nikdy neopakuje. Důkazem toho jsou po mnoho let rozvíjené příběhy některých skupin v spíše rostoucím zájmu a nadšení.


INTERAKTIVNÍ VYPRAVĚČ

Interaktivní vyprávění vede vypravěč, který zároveň tvoří rozhodčího sporů a konfliktů Jeho pozice je neutrální, přesto že jedná za veškeré vedlejší postavy příběhu (i protivníky), stojí na straně příběhu. Interaktivní vyprávění je DOVEDNOST, kterou se lze naučit, stejně jako kreslit či hrát na hudební nástroj. Je vhodný pro všechny, kteří "tvoří do šuplíku", ale i pro rodiče, kteří mají zájem vyprávět svým dětem.


KURZ

Kurz vás seznámí s jednoduchými technikami, které vám znatelně usnadní tvorbu příběhu i jeho vedení. Kurz je postaven na mé příručce "Příručka Interaktivního vypravěčství", a zaměřuje se především na praktickém osvojení popsaných technik a získání praktických zkušeností. Získání jistoty a sebedůvěry potřebné pro vlastní prezentaci. Kurz je pořádán jako víkendový, nebo jako rozdělený na více setkání. (Několikahodinový jednorázový kurz může sloužit pouze jako informativní, zasvěcení do interaktivního vyprávění, ne k osvojení technik.) 


POŘÁDANÉ KURZY

(Kurz mohu uspořádat kdekoliv, kde je zázemí prostoru a dostatečný klid.)

V této chvíli se připravuje. Termín bude sdělen, jakmile bude stanoven.

2 komentáře:

 1. Dobrý den, pokud budete pořádat kurz vyprávění, prosím abyste mi dal vědět. Ráda bych se zúčastnila.

  díky vilma

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den. Líbí se mi Vaše nápady i názory a životní postoj. Zajímá mne ta technika tvorby příběhu - pokud by kurz nestál tisíce, ráda bych se zúčastnila - snad i můj přítel.

  OdpovědětVymazat