VYPRAVĚČ: IMAGINÁRIUM

Veškeré zde uvedené elektronické publikace jsou mým dílem, které zdarma nabízím všem svým příznivcům. 
Publikace jsou přizpůsobeny pro tisk do sešitku formátu A5. Lze je tak tisknout jako brožurku na oboustranné A4. Vnitřní strany jsou černobílé, obálka jednostranně tisknutá barva (na ní použijte nejsilnější papír co zvládne tiskárna či COPY centrum). Náklady se tak budou u kopírky okolo 20-40 kč dle druhu vazby.

 

Základní systém


Imaginárium je herní systém pro vedení vypravěčské hře divadelním způsobem. Jednotlivá pravidla jsou jednoduchá a snadno zapamatovatelná. Důraz je kladen na co nejmenší rušení příběhu. Pravidla jsou univerzální, to znamená že VÁŠ příběh se může odehrávat v jakémkoliv světě.

Základní pravidla jsou určena pro starší hráče, kteří chtějí hrát charaktery, kteří nejsou nijak podobné hráčům. Jsou zcela specifičtí a odlišní.


JUNIOR


Jsou pravidla určena pro předškolní a mladší školní věk. Jejich největší specifikací je to, že hráči hrají sami sebe. Postava není definována nijak přesně, protože umí to, co umí hráč. Mladší hráči ani jinou postavu než sebe nezahrají.  







SVĚTY (NEJEN) PRO IMAGINÁRIUM

V rámci IMAGINÁRIA jsem rozpracoval několik herních světů, které dávám vypravěčům volně k užití. Jsou to světy, které jsem užíval i pro svou literární tvorbu, proto můžete jejich prostředí navštívit i v podobě příběhů, které tak mohou být inspirací pro vaše příběhy. A hráčům zase pomohou lépe se vžít do daného prostředí.
Z těchto světů stále občas publikuji i nějaké povídky. Třeba bude ta příští na námět vámi vytvořeného příběhu. Nebo ten příběh napíšete sami a já jej pak rád zveřejním na tomto svém webu.


SANATORIUM PODVRŽENÝCH

DOWNLOAD

Alenkovsky pokřivený svět složený ze snů bláznů, se odehrává v ústavu pro choromyslné a zároveň i ve fantasy snech. Pohádkový svět je tu pokřivený až šílený. 




TEMNÝ LES


Temný les je místem dávných strašidel, mýtů a lidského strachu. Ale i kouzel a neobyčejných věcí. Může sloužit spolu se "Sanatoriem podvržených", ale je dostatečně nosný i jako sám o sobě.

Žádné komentáře:

Okomentovat